KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636765

nr 1363 6765

Thorvald Rygaard

(1872-1939), Danmark

Oljemålning, Thorvald Rygaard (1872-1939), landskap med fors. Olja på duk. Signerad, daterad 1926,44x60 cm

Utrop:

500 kr

måndag 30 november 2020
kl 20:10:07

Thorvald Rygaard

Läs mer om Thorvald Rygaard