KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10313372
*
nr 1031 3372
Tex Berg
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Tex Berg (f. 1933), Kenigsforsen, signerad, -74, 32x34
Li Tex Berg, svensk målare född 1933.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2016
kl 20:16:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/4 17:36:51
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kenigsforsen olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tex berg
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Tex Berg
Li Tex Berg, svensk målare född 1933.
nr 1031 3372
Tex Berg
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Tex Berg (f. 1933), Kenigsforsen, signerad, -74, 32x34
Li Tex Berg, svensk målare född 1933.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/4 17:36:51 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kenigsforsen olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tex berg
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



