KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815031
*
nr 1281 5031
Tellervo Tikkanen
(1933-2010), Sverige
Oljemålning, Eiffeltornet. Signerad. Olja på duk, 48,5x92cm
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 19:01:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 16:42:27
1
100 kr
14/10 18:56:19
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Tellervo Tikkanen
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Läs mer om Tellervo Tikkanen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eiffeltornet olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige tellervo tikkanen
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Tellervo Tikkanen
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
Läs mer om Tellervo Tikkanen
nr 1281 5031
Tellervo Tikkanen
(1933-2010), Sverige
Oljemålning, Eiffeltornet. Signerad. Olja på duk, 48,5x92cm
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/10 16:42:27 | 1 | 100 kr |
| 14/10 18:56:19 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Tellervo Tikkanen
Tellervo Tikkanen, finlandssvensk bildkonstnär född 1933, död 2010.Läs mer om Tellervo Tikkanen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eiffeltornet olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige tellervo tikkanen
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



