KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488123
nr 1448 8123
Sven Rybin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955, stilleben. Olja på duk, 26x33cm, yttermått inklusive ram: 31x38cm
Sven Rybin, född i Stockholm 1914, svensk målare tecknare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 februari 2022
kl 20:05:15
11/2 20:34:38
Sven Rybin
Läs mer om Sven Rybin