KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14896220
nr 1489 6220
Sven Lignell
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, "Landskap från Brålanda". Signerad. Olja på pannå, 62x81 cm, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Sven Lignell, svensk bildkonstnär född 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 12 september 2022
kl 19:39:33
100 kr
150 kr