KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12319485

nr 1231 9485

Sven Ernkvist

(1891-1978), Sverige

Oljemålning, Högalidskyrkan, signerad, 1942. Olja på duk, 61x48

Sven Ernkvist, svensk målare född i Skövde 1891, död 1978.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 28 januari 2019
kl 19:51:37

24/1 16:55:27 1      Vinnande bud

Sven Ernkvist

Läs mer om Sven Ernkvist