KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598181

nr 1459 8181

Sven Deurell

(1904-1967), Sverige

Oljemålning, Signerad, hus. Olja på duk, 28x35cm, yttermått inklusive ram: 36x44cm

Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 4 april 2022
kl 18:56:21

Sven Deurell

Läs mer om Sven Deurell
Lis Husberg (f. 1920)