KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15553025
nr 1555 3025
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Oljemålning, St Larsgården. Signerad. Olja på duk, 63x90 cm, yttermått inklusive ram: 76x103 cm
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 augusti 2023
kl 18:36:28
14/8 11:34:26
Sven Deurell
Läs mer om Sven Deurell