KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456128
*
nr 1445 6128
Sven Ã…ke Svenson
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 20:29:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 19:46:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Ã…ke Svenson
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven åke svenson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8073 Oljemålning
Ã…ke Nothberg (1891-1973), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:44
-
7202 Oljemålning
Alexander Rosell. Signerad, Köksinteriör med samta..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 18:50
-
8030 Oljemålning
Alf Sundström (1888-1961), Sverige. Signerad, Stoc..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:40
-
7229 Oljemålning
Alwin Dahl (1889-1971), Sverige. "Kviga & Kalv". S..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 20:14
-
1008 Oljemålning
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. "Husförhör"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 20:25
-
6263 Oljemålning
Arvid Nilsson (1881-1971), Sverige. "Från Méuil mo..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:37
*
Sven Ã…ke Svenson
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
nr 1445 6128
Sven Ã…ke Svenson
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Sven Åke Svenson, svensk fotograf, målare, tecknare och grafiker född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 19:46:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Ã…ke Svenson
Sven Ã…ke Svenson, svensk fotograf, mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1942.Läs mer om Sven Ã…ke Svenson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar sven åke svenson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8073 Oljemålning
Ã…ke Nothberg (1891-1973), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:44 -
7202 Oljemålning
Alexander Rosell. Signerad, Köksinteriör med samta..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 18:50 -
8030 Oljemålning
Alf Sundström (1888-1961), Sverige. Signerad, Stoc..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:40
-
7229 Oljemålning
Alwin Dahl (1889-1971), Sverige. "Kviga & Kalv". S..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 20:14 -
1008 Oljemålning
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. "Husförhör"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 20:25 -
6263 Oljemålning
Arvid Nilsson (1881-1971), Sverige. "Från Méuil mo..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:37