KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17355083
nr 1735 5083
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Oljemålning, Motiv från Söder. Signerad. Olja på pannå, 24x22, yttermått inklusive ram. 42x40 cm
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 18:35:59
1.500 kr
1.600 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
Sven Ahlgren
Läs mer om Sven Ahlgren