KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12735263
*
nr 1273 5263
Svän Grandin
(1906-1982), Sverige
Oljemålning, Hus. Signerad, daterad -55. Olja på duk, 26x34 cm
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2019
kl 20:59:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 11:52:34
1
100 kr
30/8 14:54:29
2
150 kr
31/8 15:17:51
3
200 kr
1/9 00:27:42
2
250 kr
2/9 11:12:16
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige svän grandin
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Svän Grandin
nr 1273 5263
Svän Grandin
(1906-1982), Sverige
Oljemålning, Hus. Signerad, daterad -55. Olja på duk, 26x34 cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/8 11:52:34 | 1 | 100 kr |
| 30/8 14:54:29 | 2 | 150 kr |
| 31/8 15:17:51 | 3 | 200 kr |
| 1/9 00:27:42 | 2 | 250 kr |
| 2/9 11:12:16 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige svän grandin
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



