KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13634479
nr 1363 4479
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1969, Öland, Alböke. Olja på pannå, 10x40 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 november 2020
kl 18:46:04
25/11 19:43:20
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon