KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15339227
nr 1533 9227
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1958, kvarn, Långlöt, Öland. Olja på pannå, 21x25 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 10 april 2023
kl 18:28:39
6/4 23:24:25
100 kr
8/4 10:56:42
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon