KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13603612
nr 1360 3612
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 63, bärplockande barn. Olja på duk, 60x50 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 november 2020
kl 19:52:30
14/11 18:53:18
15/11 15:40:30