KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16516178
nr 1651 6178
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Sierska. Signerad. Olja på duk, 79x56 cm, yttermått inklusive ram: 88x67 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 21 oktober 2024
kl 19:13:35
18/10 09:01:59
100 kr
21/10 18:49:20