KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144530
nr 1714 4530
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Kvinna vid öppen spis. Signerad. Olja på duk, 88x67 cm, yttermått inklusive ram: 100x79 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
måndag 28 juli 2025
kl 18:01:43