KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144530

nr 1714 4530

Sten Ekendahl

(1897-1968), Sverige

Oljemålning, Kvinna vid öppen spis. Signerad. Olja på duk, 88x67 cm, yttermått inklusive ram: 100x79 cm

Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.

måndag 28 juli 2025
kl 18:01:43

Sten Ekendahl

Läs mer om Sten Ekendahl