KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15448022
nr 1544 8022
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på duk, 58x94 cm, yttermått inklusive ram: 68x105 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 maj 2023
kl 18:00:20
23/5 12:43:24
100 kr
29/5 13:12:13