ART / Oil paintings / Oil painting 14886137

nr 1488 6137

Sten Birger Rudnäs

(f. 1932), Sverige

Sten Birger Rudnäs (b. 1932), Sweden. 'Sjömannens söndag'. Signed. Oil on canvas, 97x96 cm,

OIL PAINTING, "Sjömannens söndag". Signerad. Olja på duk, 97x96 cm, yttermått inklusive ram: 100x99 cm

Sten Birger Rudnäs, Swedish painter, born 1932.

Yes

1000

SEK 800

Monday September 5 2022
at 20:13:45

5/9 19:04:10 1      700 kr
5/9 19:31:56 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Sten Birger Rudnäs

Read more about Sten Birger Rudnäs