KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13591219
*
nr 1359 1219
Sten Birger Rudnäs
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, "Saluhall i Lagos". Signerad. Olja på duk, 45x65cm
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 19:31:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 19:07:32
1
200 kr
7/11 17:19:17
2
150 kr
7/11 17:19:17
1
200 kr (Budbetjänt)
7/11 18:48:18
2
300 kr
7/11 22:47:29
1
500 kr
9/11 16:35:18
3
450 kr
9/11 16:35:18
1
500 kr (Budbetjänt)
9/11 19:20:01
2
600 kr
9/11 19:21:31
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sten Birger Rudnäs
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
Läs mer om Sten Birger Rudnäs
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sten birger rudnäs svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Sten Birger Rudnäs
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sten Birger Rudnäs
nr 1359 1219
Sten Birger Rudnäs
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, "Saluhall i Lagos". Signerad. Olja på duk, 45x65cm
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/11 19:07:32 | 1 | 200 kr |
| 7/11 17:19:17 | 2 | 150 kr |
| 7/11 17:19:17 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 7/11 18:48:18 | 2 | 300 kr |
| 7/11 22:47:29 | 1 | 500 kr |
| 9/11 16:35:18 | 3 | 450 kr |
| 9/11 16:35:18 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 9/11 19:20:01 | 2 | 600 kr |
| 9/11 19:21:31 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sten Birger Rudnäs
Sten Birger Rudnäs, svensk bildkonstnär född 1932.Läs mer om Sten Birger Rudnäs
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sten birger rudnäs svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



