KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16484332
nr 1648 4332
Sixten Söderström
(1894-1968), Sverige
Oljemålning, "Motiv från Åre". Signerad, daterad 1929. Olja på pannå, 56x89 cm, yttermått inklusive ram: 69x102 cm
Sixten Söderström, svensk målare född i Östersund 1894, död 1968 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 oktober 2024
kl 20:43:16
7/10 18:50:27
Sixten Söderström
Läs mer om Sixten Söderström