KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15643082
nr 1564 3082
Sixten Lundbohm
(1895-1982), Sverige
Oljemålning, Sydländsk gård. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 75x96 cm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 18 september 2023
kl 18:18:53
2.000 kr
4.200 kr
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
5.200 kr