KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13475142

nr 1347 5142

Sixten Holmgren

(f. 1906), Sverige

Oljemålning, By vid sjö. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm

Sixten Holmgren, svensk målare född i Stora Tuna 1906.

Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

måndag 14 september 2020
kl 20:37:39

Sixten Holmgren

Läs mer om Sixten Holmgren