KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13138624
*
nr 1313 8624
Silvia Schmidt
(1861-1944), Österrike
Oljemålning, Jaktstilleben, (kopia). Signerad. Olja på duk, 54x73 cm
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 20:55:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 10:54:02
1
400 kr
15/3 19:00:40
2
450 kr
15/3 19:27:14
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa jaktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar silvia schmidt österrike österrikiskt österrisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Silvia Schmidt
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
nr 1313 8624
Silvia Schmidt
(1861-1944), Österrike
Oljemålning, Jaktstilleben, (kopia). Signerad. Olja på duk, 54x73 cm
Silvia Schmidt, bildkonstnär född 1861, död 1944.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/3 10:54:02 | 1 | 400 kr |
| 15/3 19:00:40 | 2 | 450 kr |
| 15/3 19:27:14 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa jaktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar silvia schmidt österrike österrikiskt österrisk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



