KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13881007
nr 1388 1007
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 40x70, yttermått inklusive ram: 58x88 cm
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:29:56
2.000 kr
2.400 kr
- Klassiska
29 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson
Severin Nilson
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Severin Nilson
nr 1388 1007
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 2.400 kr |
måndag 29 mars 2021 |
- Klassiska
29 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Severin Nilson