KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12734003
nr 1273 4003
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Motiv från Halland, signerad. Olja på duk, 60x100 cm
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
måndag 2 september 2019
kl 19:54:18
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson