KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15815144
nr 1581 5144
Selim Soldan
(1910-1971), Finland
Oljemålning, Krukväxter. Signerad, daterad 45. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 65x85 cm
Selim Soldan, finlandssvensk målare och grafiker född i Borgå, Finland 1910, död 1971 i Göteborg.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 november 2023
kl 18:03:00
24/11 01:23:25
Selim Soldan
Läs mer om Selim Soldan