KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636229
nr 1363 6229
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad, daterad 1960. Olja på duk, 40x53 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 november 2020
kl 18:10:58
24/11 20:55:13
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin