KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17212427
nr 1721 2427
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 50x72 cm, yttermått inklusive ram: 60x83 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 1 september 2025
kl 20:15:00
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin