KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292053
*
nr 1629 2053
Saara Harju
(f. 1935)
Oljemålning, Saara Harju (f. 1935), Signerad. Olja på duk, 63x48 cm
Saara Harju, född 1935 i Kristinestad, Finland, målare och textilkonstnär.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2024
kl 20:33:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 13:56:30
1
100 kr
6/6 19:42:09
2
150 kr
7/6 07:02:26
1
Vinnande bud
7/6 07:10:32
2
250 kr
7/6 07:10:32
1
300 kr (Budbetjänt)
7/6 07:10:48
2
350 kr
7/6 07:10:48
1
400 kr (Budbetjänt)
16/6 18:31:15
3
700 kr
16/6 18:31:15
1
800 kr (Budbetjänt)
17/6 19:50:36
3
900 kr
17/6 19:50:36
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Saara Harju
Saara Harju, född 1935 i Kristinestad, Finland, målare och textilkonstnär.
Läs mer om Saara Harju
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar saara harju
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Saara Harju
Saara Harju, född 1935 i Kristinestad, Finland, målare och textilkonstnär.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Saara Harju
nr 1629 2053
Saara Harju
(f. 1935)
Oljemålning, Saara Harju (f. 1935), Signerad. Olja på duk, 63x48 cm
Saara Harju, född 1935 i Kristinestad, Finland, målare och textilkonstnär.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/6 13:56:30 | 1 | 100 kr |
| 6/6 19:42:09 | 2 | 150 kr |
| 7/6 07:02:26 | 1 | Vinnande bud |
| 7/6 07:10:32 | 2 | 250 kr |
| 7/6 07:10:32 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 7/6 07:10:48 | 2 | 350 kr |
| 7/6 07:10:48 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 16/6 18:31:15 | 3 | 700 kr |
| 16/6 18:31:15 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 17/6 19:50:36 | 3 | 900 kr |
| 17/6 19:50:36 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Saara Harju
Saara Harju, född 1935 i Kristinestad, Finland, mÃ¥lare och textilkonstnär.Läs mer om Saara Harju
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar saara harju
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



