KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292053

nr 1629 2053

Saara Harju

(f. 1935)

Oljemålning, Saara Harju (f. 1935), Signerad. Olja på duk, 63x48 cm

Saara Harju, född 1935 i Kristinestad, Finland, målare och textilkonstnär.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 17 juni 2024
kl 20:33:51

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Saara Harju

Läs mer om Saara Harju