KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12487331

nr 1248 7331

Ruth Sjögren

(1885-1978), Sverige

Oljemålning, Blommor i vas, signerad. Olja på pannå, 34x26

Ruth Sjögren, svensk målare född i Södertälje 1885, död 1978.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 15 april 2019
kl 18:20:02

Ruth Sjögren

Läs mer om Ruth Sjögren