KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11489028
nr 1148 9028
Rune Jansson
(1918-2014), Sverige
Oljemålning, 'Solens ridå till hälften', signerad och daterad 1960,57x84
Rune Jansson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2014.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
6.200 kr
måndag 4 december 2017
kl 19:55:12
5.000 kr
5.600 kr
5.800 kr (Budbetjänt)
6.000 kr