KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344022
*
nr 934 4022
Rolf Hallengren
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Rolf Hallengren (f. 1932), rådjur, signerad, 50x80
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:01:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 19:40:27
1
300 kr
12/1 19:56:31
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Rolf Hallengren
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Läs mer om Rolf Hallengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv olja oljemålning oljemålningar rolf hallengren rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Rolf Hallengren
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Rolf Hallengren
nr 934 4022
Rolf Hallengren
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Rolf Hallengren (f. 1932), rådjur, signerad, 50x80
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 19:40:27 | 1 | 300 kr |
12/1 19:56:31 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Rolf Hallengren
Rolf Hallengren, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Gävle 1932.Läs mer om Rolf Hallengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv olja oljemålning oljemålningar rolf hallengren rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17