KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757156
*
nr 1275 7156
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 36x44,5cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:25:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 13:33:29
1
100 kr
12/9 15:58:26
2
200 kr
13/9 12:32:50
1
200 kr
13/9 12:32:50
2
200 kr (Budbetjänt)
13/9 12:33:04
1
250 kr
13/9 13:23:42
2
300 kr
13/9 15:15:33
1
350 kr
16/9 07:13:42
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Roland Kempe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar roland kempe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Roland Kempe
nr 1275 7156
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 36x44,5cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 13:33:29 | 1 | 100 kr |
| 12/9 15:58:26 | 2 | 200 kr |
| 13/9 12:32:50 | 1 | 200 kr |
| 13/9 12:32:50 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 13/9 12:33:04 | 1 | 250 kr |
| 13/9 13:23:42 | 2 | 300 kr |
| 13/9 15:15:33 | 1 | 350 kr |
| 16/9 07:13:42 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Roland Kempe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar roland kempe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



