KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409498
*
nr 1440 9498
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965, Fjäril. Olja på duk, 145x115, oramad
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 18:11:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 18:56:24
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Roland Kempe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjäril olja olja på duk oljemålning oljemålningar roland kempe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Roland Kempe
nr 1440 9498
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965, Fjäril. Olja på duk, 145x115, oramad
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/12 18:56:24 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Roland Kempe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjäril olja olja på duk oljemålning oljemålningar roland kempe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



