KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16273269
nr 1627 3269
Ralph Rilton
(1907-2006), Sverige
Oljemålning, "Ateljeutsikt Torshälla". Signerad, daterad -92. Olja på pannå, 59x72 cm, yttermått inklusive ram: 62x76 cm
Ralph Rilton, svensk målare född 1907, död 2006.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 10 juni 2024
kl 20:07:25
10/6 14:59:15