KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12698021
nr 1269 8021
Ragnar Swahn
(1882-1964), Sverige
Oljemålning, Stugor i skymningslandskap. Signerad. Olja på duk, 75x107 cm
Ragnar Swahn, född 1882 i Kalmar, död 1964, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 20:16:27
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)