KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13037078
*
nr 1303 7078
Ragnar Person
(1905-1993), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad. Olja på duk, 33x51cm
Kondition: skadad
Ragnar Person, svensk målare född 1905, död 1993.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 20:33:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 13:04:43
1
800 kr
22/1 15:17:18
2
800 kr
22/1 15:17:18
1
800 kr (Budbetjänt)
22/1 15:17:46
2
1.000 kr
23/1 11:34:16
3
1.200 kr
27/1 14:14:48
4
1.500 kr
27/1 14:47:14
1
1.400 kr
27/1 14:47:14
4
1.500 kr (Budbetjänt)
27/1 14:47:26
1
1.800 kr
27/1 19:02:52
4
1.700 kr
27/1 19:02:52
1
1.800 kr (Budbetjänt)
27/1 19:03:07
4
2.000 kr
27/1 20:19:34
5
2.000 kr
27/1 20:19:34
4
2.000 kr (Budbetjänt)
27/1 20:28:19
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar ragnar person svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Ragnar Person
Kondition: skadad
Ragnar Person, svensk målare född 1905, död 1993.
Läs om budbetjänten
nr 1303 7078
Ragnar Person
(1905-1993), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad. Olja på duk, 33x51cm
Kondition: skadad
Ragnar Person, svensk målare född 1905, död 1993.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/1 13:04:43 | 1 | 800 kr |
| 22/1 15:17:18 | 2 | 800 kr |
| 22/1 15:17:18 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 22/1 15:17:46 | 2 | 1.000 kr |
| 23/1 11:34:16 | 3 | 1.200 kr |
| 27/1 14:14:48 | 4 | 1.500 kr |
| 27/1 14:47:14 | 1 | 1.400 kr |
| 27/1 14:47:14 | 4 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 27/1 14:47:26 | 1 | 1.800 kr |
| 27/1 19:02:52 | 4 | 1.700 kr |
| 27/1 19:02:52 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 27/1 19:03:07 | 4 | 2.000 kr |
| 27/1 20:19:34 | 5 | 2.000 kr |
| 27/1 20:19:34 | 4 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 27/1 20:28:19 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar ragnar person svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



