KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16348268
nr 1634 8268
Ragnar Alyre
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, "Storm II". Signerad. Olja på pannå, 38x58 cm, yttermått inklusive ram: 47x68 cm
Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 augusti 2024
kl 18:59:52
5/8 17:55:08
Ragnar Alyre
Läs mer om Ragnar Alyre