KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815542

nr 1281 5542

Pierre Daboval

(1918-2015), Frankrike

Oljemålning, Kvinna med ros, ej signerad. Olja på duk, 71x41 cm

Kondition: färgbortfall

Pierre Daboval, fransk bildkonstnär född 1918, död 2015.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 14 oktober 2019
kl 20:01:28

11/10 19:14:13 1      Vinnande bud

Pierre Daboval

Läs mer om Pierre Daboval