KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815542
*
nr 1281 5542
Pierre Daboval
(1918-2015), Frankrike
Oljemålning, Kvinna med ros, ej signerad. Olja på duk, 71x41 cm
Kondition: färgbortfall
Pierre Daboval, fransk bildkonstnär född 1918, död 2015.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 20:01:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/10 19:14:13
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pierre Daboval
Pierre Daboval, fransk bildkonstnär född 1918, död 2015.
Läs mer om Pierre Daboval
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt kvinna med ros olja olja på duk oljemålning oljemålningar pierre daboval
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Pierre Daboval
Kondition: färgbortfall
Pierre Daboval, fransk bildkonstnär född 1918, död 2015.
Läs mer om Pierre Daboval
nr 1281 5542
Pierre Daboval
(1918-2015), Frankrike
Oljemålning, Kvinna med ros, ej signerad. Olja på duk, 71x41 cm
Kondition: färgbortfall
Pierre Daboval, fransk bildkonstnär född 1918, död 2015.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/10 19:14:13 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pierre Daboval
Pierre Daboval, fransk bildkonstnär född 1918, död 2015.Läs mer om Pierre Daboval
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt kvinna med ros olja olja på duk oljemålning oljemålningar pierre daboval
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



