KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14861006

nr 1486 1006

Philippe de Rougemont

(1891-1965), Frankrike

Oljemålning, Modell i landskap. Signerad. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 96x80 cm

Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 29 augusti 2022
kl 18:08:59

29/8 17:55:49 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 29 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Philippe de Rougemont

Läs mer om Philippe de Rougemont