KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156308
nr 1415 6308
Philippe de Rougemont
(1891-1965), Frankrike
Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
Philippe de Rougemont, fransk bildkonstnär född 1891, död 1965.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 19:38:27
1.500 kr
1.800 kr
1.800 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
Philippe de Rougemont
Läs mer om Philippe de Rougemont