KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303623
nr 1430 3623
Per Olof Zachrisson
(1917-1988), Sverige
Oljemålning, Interiör. Signerad Zachrisson. Olja på pannå, 51x45 cm, yttermått inklusive ram: 62x56 cm
Per Olof Zachrisson, född 1917 i Göteborg, död 1988 i Kisa, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 8 november 2021
kl 20:30:06
Per Olof Zachrisson
Läs mer om Per Olof Zachrisson