KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303623

nr 1430 3623

Per Olof Zachrisson

(1917-1988), Sverige

Oljemålning, Interiör. Signerad Zachrisson. Olja på pannå, 51x45 cm, yttermått inklusive ram: 62x56 cm

Per Olof Zachrisson, född 1917 i Göteborg, död 1988 i Kisa, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 8 november 2021
kl 20:30:06

Per Olof Zachrisson

Läs mer om Per Olof Zachrisson