KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13591492

nr 1359 1492

Per Collijn

(1878-1961), Sverige

Oljemålning, Nyhavn, Köpenhamn. Signerad. Olja på pannå, 32x39cm

Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 9 november 2020
kl 19:55:03

9/11 19:49:12 1      Vinnande bud

Per Collijn

Läs mer om Per Collijn