KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12508445
*
nr 1250 8445
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 20:48:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 13:00:58
1
350 kr
27/4 11:48:22
2
Vinnande bud
29/4 17:20:53
3
800 kr
29/4 17:20:53
2
(budbetjänt)
29/4 20:38:26
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Collijn
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Läs mer om Per Collijn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskargatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar per collijn stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Per Collijn
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Per Collijn
nr 1250 8445
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/4 13:00:58 | 1 | 350 kr |
| 27/4 11:48:22 | 2 | Vinnande bud |
| 29/4 17:20:53 | 3 | 800 kr |
| 29/4 17:20:53 | 2 | (budbetjänt) |
| 29/4 20:38:26 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Collijn
Per Collijn, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.Läs mer om Per Collijn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskargatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar per collijn stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



