KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12894167
nr 1289 4167
Peder Cappelen Thurmann
(1839-1919), Norge
Oljemålning, Peder Cappelen Thurmann (1839-1919), Norge, kopia efter. Ljusterfiske i månsken. Signerad KP. Olja på duk, 42x35,5cm
Peder Cappelen Thurmann, norsk bildkonstnär född 1839, död 1919.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
600 kr
måndag 18 november 2019
kl 19:37:13
17/11 15:20:21
Peder Cappelen Thurmann
Läs mer om Peder Cappelen Thurmann