KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17165336
nr 1716 5336
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Signerad, daterad 1891, med dedikation, porträtt. Olja på duk, 62x41 cm, yttermått inklusive ram: 90x77 cm
Kondition: slitage, skador, krackeleringar
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 11 augusti 2025
kl 19:55:09
5/8 14:44:04
300 kr
11/8 19:01:34
Paul Graf
Läs mer om Paul Graf