KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7739017
*
nr 773 9017
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Metande pojkar, 'Fiskare', signerad. 1896. ramens innermått: 71x52
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Utrop:
16.000 kr
Såld:
15.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Läs mer om Paul Graf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metande pojkar olja oljemålning oljemålningar paul graf
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Läs mer om Paul Graf
nr 773 9017
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Metande pojkar, 'Fiskare', signerad. 1896. ramens innermått: 71x52
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
| Utrop: | 16.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 15.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2012 |
- Budhistorik
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.Läs mer om Paul Graf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metande pojkar olja oljemålning oljemålningar paul graf
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45




