KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15448245

nr 1544 8245

Paul Crotto

(1922-2016), USA

Oljemålning, Stadsbild. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm

Paul Crotto, fransk-amerikansk konstnär född i New York 1922, död 2016 i Paris.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 29 maj 2023
kl 18:17:53

Paul Crotto

Läs mer om Paul Crotto