KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396353

nr 1539 6353

Ossian Gyllenberg

(1884-1943), Sverige

Oljemålning, Panoramavy. Signerad, daterad -11. Olja på duk, 57x93 cm, yttermått inklusive ram: 77x110 cm

Ossian Gyllenberg, svensk bildkonstnär född i Malmö 1884, död 1943.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 8 maj 2023
kl 20:56:00

Ossian Gyllenberg

Läs mer om Ossian Gyllenberg