KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396353
nr 1539 6353
Ossian Gyllenberg
(1884-1943), Sverige
Oljemålning, Panoramavy. Signerad, daterad -11. Olja på duk, 57x93 cm, yttermått inklusive ram: 77x110 cm
Ossian Gyllenberg, svensk bildkonstnär född i Malmö 1884, död 1943.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 8 maj 2023
kl 20:56:00
1.500 kr
1.600 kr
2.400 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
Ossian Gyllenberg
Läs mer om Ossian Gyllenberg