KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15039468

nr 1503 9468

Ossian Gyllenberg

(1884-1943), Sverige

Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 52x70 cm, yttermått inklusive ram: 65x83 cm

Ossian Gyllenberg, svensk bildkonstnär född i Malmö 1884, död 1943.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 21 november 2022
kl 20:38:43

20/11 20:49:39 1      Vinnande bud

Ossian Gyllenberg

Läs mer om Ossian Gyllenberg